Kategórie
Ubytovanie

V čom je pobyt v Štiavnických vrchoch skutočne jedinečný

Domáci turizmus je jednou z najlepších možností ako uniknúť od každodenného hektického života, stresou v práci alebo z ruchu veľkomesta. Medzi výnimočné oblasti slovenskej prírody patria Štiavnické vrchy a ich pestré okolie.

K rozhodovaniu sa, kam na výlet pomôžu aj tieto významnosti okolia Štiavnických vrchov.

Pohostinnosť domácich

Radi Vás privítame v našej rodinnej vile. Pozrite si dostupnosť apartmánov v Pukanci.

Nekonečná príroda

Až dve tretiny plochy Štiavnických vrchov tvoria lesy. Obkolesujú viac než 23 tajchov, ktoré poskytujú osvieženie nie len v letných mesiacoch, no sú aj vyhľadávaným relaxom pre otužilcov a korčuliarov. Najvyšším vrchom Štiavnických vrchov je Sitno s výškou 1009 metrov nad morom. Na jeho vrchole sa nachádza rozhľadňa, obchodík a známy televízny vysielač.

V štiavnických lesoch môžete naraziť na sokola, medveďa hnedého aj rysa ostrovida.

Prekrásne výhľady

Mestský život v baníckych centrách

Relax v prírode je vhodné vyvážiť posedením pri kvalitnej káve od profesionálnych baristov, pri fachovom pive alebo pri dobrej večeri.

Dostatok kaviarní, pohostinstiev a kaviarní nájdete v Banskej Štiavnici, Štiavnických Baniach, Banskej Belej ale aj v malebnej obci Pukanec, ktorá ponúka najlepšiu zmrzlinu v okolí ale aj príjemnú kaviareň Vila Baka.

Čitať článok: Čo robiť v Pukanci

Priezračné tajchy

V okolí sme prežili celý život a preto Vám radi poradíme, v ktorý tajch najlepšie splní vaše cestovateľské očakávania. Tajchy v okolí Banskej Štiavnice sme pre vás zmapovali v samostatnom článku.

Banská Štiavnica

Najslávnejšie banské mesto na Slovensku ponúka zážitky jedinečného charakteru. Menovite vás očaria strmé, úzke uličky s malebnými výhľadmi na historické centrum, ktoré je svetovým dedičstvom UNESCO. Historické budovy, staré banské domčeky, ktoré si udržiavajú pôvodný obyvatelia aj chatári zo všetkých kútov sveta. Množstvo kaviarní, barov, umeleckých expozícií, výstav, galérií, kostolov a námestí. O námestiach v Banskej štiavnici sme napísali samostatný článok – Zoznam námestí v Banskej Štiavnici

Neopakovateľná atmosféra v historickej Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica zosobňuje pojmy ako história, umenie, kultúra, magická atmosféra.

Máte zaujímavú skústenosť alebo peknú fotografiu z okolia? Neváhajte sa o ňu podeliť v komentároch.

2 odpovede na “V čom je pobyt v Štiavnických vrchoch skutočne jedinečný”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *